Klitoris Estetiği ( Hudoplasti )

Klitoris Estetiği ( Hudoplasti ) - Klitoris Estetiği,Hudoplasti - Vajina Estetiği

Klitoris estetiği (Hudoplasti) Nedir?

Klitoris estetiği işlemi sıklıkla labioplasti işleminin bir parçası olarak yapılır. Klitoris üzerinde, her kadında değişken oranda ve kalınlıkta cilt ve mukoza bulunur. Temelde her iki labium minusun uzantısı olan bu cilt katlantıları kalın olursa, bazen estetik olarak rahatsız edici olabilir. Özellikle iç dudakların küçültülmesi için yapılan cerrahi işlem sonrasında daha estetik bir görünüm için, klitoris üzerindeki fazla dokunun da alınması gerekebilir.

Klitoris estetiği ameliyatı (HUDOPLASTİ) tek başına yapılabileceği gibi genelde labioplasti – iç dudak estetiği ameliyatları ile beraber yapılır.

Bazen de yalnızca iç dudak (labioplasti) ameliyatı geçirip, yeterli estetik görünüm elde edilememiş durumlarda sonradan ikinci bir ameliyat olarak da Klitoris estetiği (Hudoplasti) talep edilebilmektedir.

Klitoris Estetiği nasıl yapılır merak ediyorsanız Youtube Videomuzu izleyebilirsiniz.

Klitoris Estetiği Fiyatı Bilgi ve Randevu almak için hemen şimdi bizlere sorabilirisiniz.

Klitoris estetiği (Hudoplasti) nasıl yapılır?

Klitoris estetiği işlemi sıklıkla iç dudak estetiği işleminin bir parçası olarak yapılır. Klitoris üzerindeki üçgen başlık şeklindeki cilt katmanının küçültülmesi ve daha estetik bir görünüm kazanması amacıyla orta hatta klitorisin korunmasına özen gösterilerek yapılır.

Hudoplasti lokal, bölgesel (epidural veya spinal) ve genel anestezi altında yapılabilir. İşlem süresi yaklaşık olarak bir saat kadardır. Ek uygulamalar genellikle süreyi bir miktar uzatmaktadır.

Klitoris Estetiği (Hudoplasti) Neden Yapılır?

Labioplasti sırasında iç dudaklar küçültülüp hoş bir görünüm kazandırıldıktan sonra çoğu hastada klitoris üzeri cilt kırışıklıkları ve katlantıları kalabilmektedir. Labioplasti sonrasında bu bölgedeki kabarıklık adeta bir küçük penis görünümünü ortaya çıkarmaktadır.

Bu nedenle iç dudak estetiği, özellikle Barbie vajina eastetiği olan hastaların büyük çoğunluğunda klitoris bölge estetiği de ameliyatı da yapılmaktadır. Aksi takdirde operasyon sonrasında olumsuz estetik görünüm ortaya çıkabilir.

Klitoris Estetiği (Hudoplasti) Sonrası İz Kalır mı?

Klitoris estetiği ile ilgili olarak ameliyat sonrasında iz kalıp kalmayacağını da sıklıkla merak edilen bir durum. Bu operasyon sonrasında iz kalmıyor çünkü klitoris üzerinde bulunan deri zaten katlantılı bir görünüm sergiliyor.

Klitoris Estetiği (Hudoplasti) esnasında doku durumuna bağlı olarak olabildiğince izin görünmeyeceği bir şekilde kesi uygulanıyor. Bu nedenle kadınların hudoplasti sonrasında iz kalması konusunda endişe etmesine hiç gerek yok. Bununla birlikte ameliyat olunduğunun partner tarafından anlaşılmasının da mümkün olmadığını belirtmek gerekiyor.

Klitoris Estetiği (Hudoplasti) operasyon sonrasında vücutta kendiliğinden eriyen dikiş iplerinin kullanıldığını da belirtmek gerekiyor. Bu nedenle operasyonun ardından kontrol muayenelerine mutlaka gidilmesi gerekse de dikiş aldırmaya gerek kalmıyor.

Klitoris Estetiği Sonrası Orgazm ve Cinsel Hazzı Olumsuz Etkilenir mi?

Kesinlikle hayır. Klitoris estetiği aynı iç dudak ameliyatında olduğu gibi klitorise dokunulmadan yapılan bir ameliyattır. Her iki ameliyatta da cinsel orgazm kesinlikle olumsuz etkilenmez.

İşlem sırasında klitoris organı zarar görmez. Sadece klitoris üzerindeki fazlalık halindeki cilt dokusu alınır, bu nedenle cinsel haz ve orgazm üzerine olumsuz bir etkisi de yoktur.

Klitoris Estetiği (Hudoplasti) Cinsel Orgazmı Arttırır mı?

Klitoris Estetiği sonrası kadınlarda 2 sebepten dolayı cinsel orgazmda artış gözlenmektedir.

Özellikle genital estetik bir görünümle gelen özgüven artışı hem erkek hem de kadında cinsel ilişki esnasında yoğun istek artışı ve orgazmı beraberinde getirir.

Klitoris estetiğinde ikinci önemli fayda klitorisin cinsel ilişki esnasında direk uyarılmasıdır. Kalın bir örtü ile kaplı klitoris dokusu temas eksikliği nedeniyle uyarılma sorunu yaşayabilir. Klitoris katlantısının düzeltilmesi ile cinsel ilişki esnasında klitoris uyarılması kuvvetli olarak çiftlerin cinsel orgazma ulaşması daha güçlü ve etkili olur.

Burada cerrahın deneyimli olması, klitorisin anatomik ve fonksiyonel konumundan dolayı ameliyat sırasında dokuya hassas bir şekilde yaklaşması önemlidir.

Özet olarak doğru ameliyat tekniği ile yapıldığında klitoris estetiği ( hudoplasti) ameliyatlarındaki estetik ve işlevsel sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.

Klitoris Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Klitoris estetiği fiyatları genel olarak iç dudak estetiği fiyatları gibi ücretlendirilir. İstanbul Klitoris estetiği fiyatları genel olarak 7000 TL’den başlamaktadır. Barbie estetiği, iç dudak estetiği gibi diğer genital estetik ameliyatlarda birlikte yapılacaksa fiyat değişikliği söz konusu olmaktadır.

 Klitoris Estetiği (Hudoplasti) fiyatı araştırılırken aynı zamanda jinekolog ve hastane seçimi önemli bir noktadır.

Özellikle genital estetik cerrahi ve genital lazer uygulama kabiliyeti olan jinekolog seçimi size önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Klitoris Estetiği ile Birlikte Hangi Genital Estetik Ameliyatları Olabilirim?

Klitoris estetiği genel olarak Barbie Vajina estetiği ve iç dudak estetiği ile birlikte tercih edilen bir operasyondur. Lazerle ve cerrahi vajina daraltma operasyonu, iç dudak estetiği, dış dudak estetiği ve diğer genital operasyonlarla birlikte uygulanabilir.

Klitoris estetiği kaç günde iyileşir? Hudoplasti kaç günde iyileşir?

Ortalama birkaç gün içinde ağrı ve şişlik azalır. Dikişler 1 hafta -10 gün içinde erimeye başlar. Cinsel ilişki, yüzme ve spor için genelde 30-45 gün beklemek gerekir.

Klitoris Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular

Klitoris estetiği bekarete zarar verir mi?

Klitoris estetiği yapılan bölgenin kızlık zarı ile anatomik ilişkisi bulunmaz ve bekarete zarar vermez.

Klitoris estetiği klitorise zarar verir mi?

Klitoris estetiği klitorise zarar vermez. Yalnızca klitoris üzerindeki fazla katlanan, sarkan dokular alınır. Sinir ağları zarar görmediği gibi, daha kolay uyarılabilir hale gelir.

Klitoris estetiği Hamilelik ve doğum yapmaya engel midir?

Klitoris estetiği yüzeysel bir genital estetik operasyondur. Vajina ve İç genital organlarla ilişkisi yoktur. Hamile kalmaya ya da vajinal doğum yapmaya engel değildir.

Klitoris estetiği anlaşılır mı?

İyileşme sonrası partneriniz tarafından klitoris estetiği yaptırdığınız anlaşılmaz.

Klitoris estetiği kayıtlara geçer mi?

Hastanın izni olmadan hasta yakınlarıyla, devlet kurumları ya da özel kurumlarla bilgiler paylaşılmaz.

Klitoris estetiği için hastane yatışı gerekir mi?

Burada en önemli nokta klitoris estetiğinin mümkünse steril ameliyathanesi ve anestezi uygulaması olan cerrahi tıp merkezi ve hastanelerde yapılmasıdır.

Klitoris estetiği günübirlik yapılabilen bir cerrahi işlemdir. Yani hasta işlem sonrası dinlendikten sonra, aynı gün evine gidebilir.

Klitoris Estetiği Ameliyatlarımız

Op. Dr. Aytaç İMREN ( Jinekoloji – Genital Estetik ) ve ekibim olarak genital estetik işlemlerimizde tam steril ameliyathanesi olan anlaşmalı özel hastane ve cerrahi tıp merkezlerini tercih etmekteyiz. Anestezi seçimi olarak sizlerin ameliyat konforunu yüksek tutarak seçmekteyiz.

Genital estetik ameliyatlarımız sonrası hastanede 4 saatlik dinlenme süresi sonrası gerekli kontrolleriniz yapılarak aynı gün taburcu olabilmektesiniz. Ameliyat sonrası kontrollerimiz 3. günde yapılmakta 45. güne kadar aralıklı kontrolleriniz yapılarak tedaviniz tamamlanmaktadır.

Klitoris estetiği için anestezi gerekir mi?

Klitoris estetiği lokal anestezi altında ya da anestezi doktoru eşliğinde  sedasyon ve lokal anestezi altında yapılabilir.

Klitoris estetiği kaç günde iyileşir? Hudoplasti kaç günde iyileşir?

Ortalama birkaç gün içinde ağrı ve şişlik azalır. Dikişler 1 hafta -10 gün içinde erimeye başlar. Cinsel ilişki, yüzme ve spor için genelde 30-45 gün beklemek gerekir.

Klitoris estetiği devlet hastanesinde yapılır mı?

Kamuya ait hastanelerde genital estetik amaçlı cerrahi işlemler genelde yapılmamaktadır.

Klitoris estetiği öncesi hazırlık gerekir mi?

Hastalar arzu ediyorsa, ameliyat öncesi epilasyon ya da jilet ile genital bölge temizliği yapılabilir.

Kliniğe gelmeden duş alınması önerilir. Rahat iç çamaşırı ve giysilerle gelinmesi ameliyat sonrası giyinmeyi kolaylaştırır.

Hudoplasti ile vajina daraltma ve labioplasti aynı gün yapılır mı?

İhtiyaç bulunan hastalarda ameliyat öncesi muayenede Vajina daraltma, labioplasti ve hudoplasti işleminin aynı anda yapılması önerilmektedir. Genital estetik adayı her hastanın ameliyat öncesi detaylı muayenesi ile bilgilendirilmelidir.

Hudoplasti sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Klitoris estetiği ameliyatı sonrası hastalar 2.gün ayakta duş şeklinde yıkanabilirler. Oturarak yıkanmak, küvette yıkanmak, havuza girmek önerilmemektedir.

Klitoris estetiği ameliyatı sonrası, hastalar aspirin dışında her türlü ağrı kesiciyi kullanabilirler.

Lazer epilasyon, ağda, jilet uygulaması da ilk 6 hafta içerisinde önerilmez.

Cinsel aktivite, spor ve bisiklete binmek ilk 6 hafta içerisinde önerilmez.

Operasyon sonrası dikişler kendiliğinden erimektedir alınmasına gerek yoktur.

Şehir dışından gelenler aynı gün hudoplasti yaptırabilir mi?

Genital estetik operasyon için şehir dışından randevu alan pek çok hastamız bulunmaktadır.

Genital estetik operasyonu sonrası yeterince dinlendikten sonra aynı gün seyahat mümkün olmaktadır.

Klitoris Estetiği ( Hudoplasti ) - Klitoris Estetiği,Hudoplasti - Vajina Estetiği
Fiyat ve Randevu Ara