GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ FİYATLARI

Genital Siğil - HPV - genital siğil - Vajina Estetiği

GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ FİYATLARI – Siğil dondurma fiyatları

 

GENİTAL SİĞİL – KONDİLOM – HPV

Siğil – Kondilom -HPV (Human Papilloma Virüsü) cinsel ilişki yoluyla bulaşabildiği gibi gerçek bir cinsel ilişkiye girilmediği sürtünme vs. gibi durumlarda da genital bölgelerin, virüs yerleşmiş bölgelerin, temas ettiği kasık, ağız, anüs, baş ve boyun gibi bölgelerde karşı tarafa geçerek bulaşabilir.

Siğillerin bulaşıcı olduğu ve kansere yol açabileceğinden hızlıca siğil dondurma yada siğil yakma işlemi gerçekleştirilmesi önemlidir.

Siğillerin teşhis edilmesi HPV tedavisine hızla başlamak için büyük önemlidir. Kendinizde ya da partnerinizde HPV olduğuna dair bir şüpheniz varsa vakit kaybetmeden uzman bir doktora muayene olup HPV DNA testi yaptırmanızda fayda var.

HPV virüsü siğiller sebebiyle günlük hayat konforunu etkileyebileceği gibi virüsün kansere dönüşme riskinden dolayı hayati tehlike de yaratabilmektedir. Bu sebeple erken teşhis edilip bir an önce HPV tedavisine başlanması birey için en iyisi olacaktır.

Yaygın kanserlere sebep olanlar ise HPV tip 16, 18, 31 ve 45  tiplerinin tespiti halinde mutlaka KOLPOSKOPİK BİOPSİ işlemi yapılmalıdır.

Kliniğimizden Siğil – Kondilom Tedavisi için şimdi randevu alabilirsiniz

 

GENİTAL SİĞİL KONDİLOM -HPV TEDAVİSİ

Genital siğiller, kondilom , HPV (Human Papilloma Virüs) enfeksiyonu nedir ?

Genital siğiller, kondilom , HPV  (Human Papilloma Virüs) enfeksiyonu toplumda her 10 kişiden 1’inde görülmektedir. Birden fazla kişiyle cinsel ilişkiye giren kişiler ise yüksek risk grubundadır. HPV aşısı kadın ve erkeklerde, HPV enfeksiyonundan korunmak için alınabilecek en önemli tedbirdir.

 

Genital Siğiller Nasıl Belirti Verir ?  

Genital siğiller toplu iğne başı büyüklüğünde, kabarcıklı ve pürtüklü yapıdadır. Birden çok olduklarında birleşerek karnabahar görünümünü alabilirler. Başlangıçta deri renginde veya kahverengi kabartılar şeklinde olabilirler. Siğiller genellikle şikayete neden olmazken, bazen kaşıntıya neden olabilir, cinsel ilişki sırasında kanayabilir.

 

Genital Siğiller Nasıl Şikayet Verir ?

Siğiller tek, grup halinde, ciltten yüksek, yassı veya “karnıbahar” biçimli olabiliyor.

Deri kabarık, üzeri pürtüklü, deri rengi, açık kahverengi ya da rengi gri olabiliyor.

Genellikle acı-ağrı hissi olmuyor. Ancak kaşıntı olabiliyor.

Cinsel ilişki sırasında hafif kanama yapabiliyor.

 

Siğil olan bir kişi ile cinsel temas sonrasında siğil ne zaman ortaya çıkabilir ?

Siğil olan bir kişi ile cinsel temas sonrasında, haftalar ya da aylar içinde ortaya çıkabiliyor.

 

Genital Siğiller Hangi Bölgelerde Ortaya Çıkabilir ?

Genital siğillere neden olan HPV enfeksiyonu, ağzın genital bölgeye teması olursa nadir olarak boğazın içinde siğile neden olabilir.

Kadınlarda

Vulvada (dış kadın genital bölgesi)

Vajina içinde veya çevresinde

Anüs içinde veya çevresinde

Kasıklarda (genital bölgenin iç uylukta buluştuğu yer)

 

GENİTAL SİĞİL , KONDİLOM Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?

HPV enfeksiyonunu vücudunuzdan atacak bir tedavi yoktur. Ancak genital siğiller aşağıdaki yöntemlerle yok edilebilir. Tedavide sadece siğillerin yok olması değil, siğilin bulunduğu dokunun tamamen temizlenmesi amaçlanır.

Genital siğiller krem, kriyoterapi (yakma) ya da dondurma, siğil büyükse cerrahi ile tedavi ediliyor.

Kremler

Bunlar siğil dokusunu kimyasal olarak yakarak tedavi sağlayan ilaçlardır.

Kriyoterapi

Bu, siğilin sıvı nitrojen püskürtülerek dondurulması ve dağılmasını sağlar. Anestezi gerektirmez.

Elektrokoterizasyon

Siğillerin elektrik akımı yoluyla yakılmasındır, lokal anestezi ile o bölge uyuşturularak işlem yapılır.

Cerrahi

Genellikle anestezi altında yapılır ve cerrah tarafından siğiller tek tek ameliyatla temizlenir. Tedavideki esas hedef, siğillerin bulunduğu taban dokunun tamamen yok edilmesidir.

Ameliyatsız Lazer Genital Siğil Tedavisi Nedir ?

Genital Siğil hastalığı Ameliyatsız Lazer Tedavisi ile kolayca tedavi edilebilmektedir. Bu tedavi sayesinde hastalık 10 dakika içinde, hijyenik ameliyathane koşullarında, ağrı ve acı olmadan, dikiş ve kesi kullanılmadan yapılabilmektedir. Ameliyatsız Siğil Tedavisi sonucunda hasta normal yaşantısına aynı gün geri dönebilmektedir.

Kriyoterapi Tedavisi nedir ?

Siğil tedavisinde kullandığımız yöntemlerden biri de Crioterapi olarak bilinen Dondurma Yöntemidir. Bu yöntemde -80 dereceye kadar düşük sıcaklığa sahip gaz siğile dokundurularak siğil yok edilir. Pratik ve kolay bir yöntem olarak görünse bu yöntem her siğilin tedavisinde kullanılamamaktadır. Siğil türüne ve yayılımına göre en doğru tedavi yöntemini hekiminiz yapacağı muayenenin ardından sizinle paylaşacaktır. 

Genital Siğiller Tamamen iyileşirmi ?

Tüm bu tedavi yöntemleriyle mevcut siğiller iyileşir. Ancak taşıyıcılık yıllarca devam edebilir. Bu yüzden kişinin immün sistemindeki değişikliklere bağlı olarak siğiller tekrar çıkabilir.

Siğil Dondurma Fiyatları

Siğil dondurma fiyatları kliniğimizde 1000 TL. ücretle yapılmaktadır.

GENİTAL SİĞİL , KONDİLOM ve HPV belirtisi lezyonlarınızı whatsapp üzerinden uzman doktorlarımıza ücretsiz danışabilirsiniz.

Fiyat ve Randevu Ara